March 21, 2020

Please reload

Nejnovější příspěvky

V Horní Suché byla v těchto dnech vyrobena první baterie, která je určena pro sériovou výrobu

December 24, 2019

1/3
Please reload

Nejlepší příspěvky

Slavnostní otevření továrny MES na baterie HE3DA bude v září

Továrna na unikátní české baterie HE3DA se pod názvem Magna Energy Storage (MES) v Horní Suché u Havířova otevře 17. 9. tohoto roku. Vzhledem k plánované účasti více než tisícovky lidí byl slavnostní start továrny odložen právě na září.

 

 

„Rozhodně nespíme a továrna už běžně funguje. Nedávná koronavirová opatření nám nedovolila pozvat hosty, o jejichž účast stojíme a kteří nám ji přislíbili. Jedná se hlavně o zahraniční hosty z Evropy i USA. Baterie HE3DA zatím testujeme v řadě projektů - od jachet přes závodní automobily, až po vesmírné projekty NASA. Náš projekt je unikátní a zaujal řadu investorů. Jde o největší podobnou továrnu v Evropě a Česká republika se tím dostává mezi globální lídry v segmentu úložišť energie a baterií,“ řekl hlavní akcionář projektu MES Radomír Prus.

 

„Těšíme se, že konečně ukážeme sílu našeho projektu a přesvědčíme všechny pochybovače. Máme velké úspěchy ve Spojených státech, chystáme mezinárodní expanzi, ale továrna v Horní Suché jasně předvede, že umíme náš patent uvést do komerční výroby,“ uvedl autor patentu HE3DA Jan Procházka.

 

Výrobní technologie HE3DA v továrně MES v Horní Suché bude jednou z prvních, která bude kompletně robotizovaná a automatizovaná, výrobní procesy budou splňovat podmínky Průmyslu 4.0. Půjde tedy o ukázkový příklad moderní investice s vysokou přidanou hodnotou, který dává prostor pro vznik nového odvětví s možností uplatnění pro desetitisíce lidí.

 

Baterie, kterou patentovala společnost HE3DA, dokáže sloužit jako energetická banka pro skladování velkého množství energie za velmi nízkou cenu, ale s vysokou bezpečností. Dva základní typy budou mít využití v elektromobilech či v energetice jako zásobárna velmi rychle dostupné energie.

 

KONTAKT PRO MÉDIA:

Jiří Chvojka (jiri.chvojka@extender.cz, 602 323 353)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Následujte nás

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Hledání podle štítků