top of page

Magna Energy Storage

Společnost Magna Energy Storage a.s. byla založena v březnu 2017 s cílem vybudování nového závodu na výrobu vysokokapacitních baterií baterií HE3DA® v Průmyslové zóně František, obec Horní Suchá.

 

Jedná se o ryze českou akciovou společnost bez účasti zahraničního kapitálu. Organizace společnosti je tradiční, dualistická (představenstvo jako statutární organ a dozorčí rada jako kontrolní orgán).

Společnost HE3DA s.r.o. poskytla společnosti Magna Energy Storage a.s. práva k využívání svých patentů. Na základě těchto patentů bude společnost Magna Energy Storage a.s. vyrábět revoluční baterie HE3DA® 3D vyvinuté českým  vědcem a vynálezcem ing. Janem Procházkou, které jsou vhodné k mnoha aplikacím, především však ke skladování energie.

 

První plně automatizovaná linka na pilotní výrobu baterií typu HE3DA® 3D s výrobní kapacitou 10 MWh ročně byla uvedena do provozu v prosinci 2016 v Praze - Letňanech. Byla odzkoušena technologie výroby a nastaveny výrobní procesy. Poznatky z vývoje této linky a používané výrobní procesy budou aplikovány dovýrobní technologie s kapacitou 1,2 GWh za rok. Celý proces výroby bude maximálně automatizován a celý závod bude obsluhovat ve třísměnném provozu zhruba 100 pracovníků.

 

Výrobní proces a technologické know-how poskytne společnost Exelsior Engineering a.s., která má dlouholeté zkušenosti s vývojem a dodávkami linek pro složité technologické procesy  jako je recyklace plastů, regranulace plastů, plnící  linky pro apod.

bottom of page